"Jędrzejowa Nuta" - przedszkolaki na ludowo

Nasze przedszkolaki wspaniale tańczą i pięknie śpiewają. Ich talent doceniony został również podczas Dziecięcego Festiwalu Kultury Ludowej "Jędrzejowa Nuta" zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 114 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jędrzeja Cierniaka w Warszawie.

Na pierwszy etap  konkursu przygotowaliśmy film z  tańcem  ludowym - trojakiem oraz piosenkami ludowymi „Hej bystra woda!" i „Czerwone Jagody" w wykonaniu zespołu „Groszki"

Do drugiego etapu zakwalifikowano dwie prezentacje w wykonaniu naszych przedszkolaków. Po wysłuchaniu i obejrzeniu wszystkich finałowych występów jurorzy wyłonili Laureatów Konkursu Piosenki Ludowej oraz Konkursu Tańca Ludowego.

Statuetkę „Jędrzejowej Nuty" zdobyła Roksanka Ziemińska z gr V

za przepiękne solowe wykonanie piosenki "Czerwone jagody"

II miejsce w kategorii piosenka ludowa zdobył zespół „Groszki" za góralską piosenkę

„Hej bystra woda !"

Podczas Gali Finałowej rozdano też nagrody za konkurs plastyczny dla dzieci z placówek warszawskich „Wycinanka ludowa".

W konkursie tym wyróżnienie zdobyła Natasha Gavillion Boruc z grupy VI.

Wszystkim nagrodzonym dzieciom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dzieci przygotowywane były przez nauczycielki Renatę Piwowarską, Monikę Wentykier, Dominikę Bocianowską

Więcej na temat konkursu „Jędrzejowa Nuta"