Rok szkolny 2014/2015

W tym roku szkolnym 2014/15 nasze przedszkole bierze udział w dwóch projektach eTwinning.

Pierwszy projekt o nazwie:

LET’S PUT OUR HANDS TOGETHER!! –  NASZE RĘCE RAZEM!!

polega na wymianie rysunków rączek dzieci z namalowanymi na nich flagami krajów uczestniczących. W ten sposób dzieci poznają flagi innych krajów, dowiedzą się skąd biorą się kolory na fladze, dlaczego każdy kraj ma inny kolor flagi oraz pobawią się w gry i zagadki na temat flag krajów. Obecnie jesteśmy na etapie przesyłania do siebie rysunków i malunków rączek. W projekcie bierze udział około 70 szkół i przedszkoli z różnych krajów; m.in. Estonia, Litwa, Ukraina, Grecja, Francja, Niemcy, Turcja, Tunezja, Armenia, Austria, Włochy i inne. W naszym przedszkolu udział w tym projekcie biorą dzieci z grup: I, III i VII. Z dużym zaangażowaniem i zaciekawieniem odrysowują swoje rączki na papierze, a następnie malują je  na biało i czerwono.

Gotowe prace  są przesyłane pocztą do każdego uczestniczącego przedszkola i szkoły zgodnie z ustaleniami projektu, aby wszyscy ze wszystkimi wymienili po trzy rysunki rączek.

W ten sposób powstanie wielka wystawa nadesłanych prac, które umieszczone na mapie  Europy utworzą niepowtarzalną dziecięcą mapę wielobarwnych flag wykonanych rączkami i na rączkach dzieci.

Drugi projekt został właśnie 06.10.2014 zaakceptowany przez europejskie biuro eTwinning i nosi nazwę:

DIGITAL FAIRYTALES ABOUT HEALTLY FOOD – Bajki cyfrowe na temat zdrowej żywności.

Będzie go realizować grupa VII oraz grupa IV wraz nauczycielkami oraz koordynatorem Tamarą Rożnowską.

Naszym partnerem w tym projekcie będzie grupa dzieci 5- letnich z przedszkola Circolo di Valenza we Włoszech.

Dzieci i nauczycielki wymienią się prezentacjami na temat swoich przedszkoli, następnie każda grupa zaprezentuje typową dla swojego kraju zdrową potrawę, a potem będziemy tworzyć wspólną historyjkę, której bohaterami będą spersonifikowane warzywa, owoce, zdrowe potrawy i co tylko przyjdzie nam do głowy na temat zdrowej żywności. Wykorzystamy w projekcie multimedialne narzędzia typu: prezentacje Power Point, filmy video, zdjęcia.

Koordynator projektów eTwinning Tamara Rożnowska

LET’S PUT OUR HANDS TOGETHER!! – NASZE RĘCE RAZEM!!

Współpraca międzynarodowa – projekt eTwinning

LET’S PUT OUR HANDS TOGETHER!! – NASZE RĘCE RAZEM!!

Założeniem projektu jest na wymiana rysunków rączek dzieci z namalowanymi na nich flagami krajów uczestniczących. W ten sposób dzieci poznają flagi innych krajów, dowiedzą się skąd biorą się kolory na fladze, dlaczego każdy kraj ma inny kolor flagi oraz pobawią się w gry i zagadki na temat flag krajów.

W projekcie bierze udział około 70 szkół i przedszkoli z różnych krajów, m.in. Estonia, Litwa, Ukraina, Grecja, Francja, Niemcy, Turcja, Tunezja, Armenia, Austria, Włochy i inne.